Dr. Brenner Kolomant kérdeztük arról, hogy mi a helyzet a “tűzvonalban”! ( cyber exkluzív )

Az elmúlt napokban felbolydult a magyar belpolitikai élet, ami aztán tüntetéseket is kiváltott a fővárosban illetve az ország rengeteg pontján is.  A Jobbik soproni elnöke Dr. Brenner Koloman országgyűlési képviselő mind a parlamenti történéseket, mind a budapesti tévészékháznál történteket a „tűzvonalban” élte meg, így felkerestük hogy a cyberpress.hu olvasóival ossza meg azokat az “élményeket” és gondolatokat, amiket ő a helyszínen élt át illetve tapasztalt. Ezúton is köszönjük, hogy rendelkezésünkre állt és exkluzív fotókat is a rendelkezésünkre bocsájtott. 

fotó forrása: Dr. Brenner Koloman országgyűlési képviselő

cyberpress.hu: Képviselő úr, arra kérjük foglalja össze olvasóinknak egy kicsit részletesebben az elmúlt napok történéseit, ön mit látott, mit tapasztalt?

Dr. Brenner Koloman: Kezdjük talán az ominózus parlamenti szavazások napjával, amikor is a házelnököt nem engedték felmenni a helyére, s ezért házszabályellenesen kezdtek bele félórás késéssel az ülés levezetésébe a Fideszes vezetők. Jómagam nagyrészt állva vagy ülve figyeltem a fülsiketítő sípolással, megafon-bömböltetéssel tiltakozókat, a Jobbik pedig molinót feszített ki a frakciónk padsoraiban a következő felirattal: „Családok Éve – Rabszolgaság Éve 2018”. Nem volt ellenzéki jegyző sem az ülés során, illetve amikor elkezdődtek a gépi szavazások, akkor kihúztuk a képviselői kártyánkat. Láss csodát, enélkül is bekapcsolva maradtak a szavazógépek, ez alkotmányellenes a megítélésünk szerint, hiszen így bárki elméletileg odamehetett szavaznia azon képviselőtársaink szavazógépéhez, akik éppen elhagyták a helyüket. Ez alapvetően tágra nyitotta a kaput a csalások előtt. Végezetül a szavazási eredményeket a szokásoshoz képest késve rögzítették, itt felvetődik a manipulálás lehetősége. Nagyon feszült volt a hangulat, ahogy az a képeken is látszik. Orbán Viktorhoz odament Dr. Varga-Damm Andrea kedves képviselőtársam, és elmondta neki, a kártyás problémát. Üres szemekkel nézett rá és nem válaszolt. Javaslom egyébként azoknak, akik kíváncsiak a részletekre, hogy nézzék meg az ülés elkészült jegyzőkönyvét, most került ki a parlament honlapjára. Ezt a jegyzőkönyvet, végzett történészként is mondom, sok szakdolgozatban és doktori értekezésben fogják utódaink elemezni.

fotó forrása: Dr. Brenner Koloman országgyűlési képviselő

cyberpress.hu: Hogyan történt meg a „rabszolgatörvényként” elhíresült jogszabály megszavazása?

Dr. Brenner Koloman: Mivel az egész szavazási folyamat nagyon hosszadalmas volt, hiszen több mint 40 törvény volt napirenden, nagyon kaotikus viszonyok közepette történt.  Itt szeretném egyébként kiemelni, hogy a független bíróságoktól is elbúcsúzhatunk. Ha bárki az állammal, önkormányzattal szemben pereskedne, esélye sincs ezután. Jönnek a közigazgatási bíróságok, Fideszes pártkatonákkal az élükön. Ezt is megszavazták a kormánypárti képviselők, a rabszolgatörvénnyel együtt. Különösen szomorúnak tartom, hogy a soproni választókörzet képviselője, Barcza Attila is megszavazta ezt a magyar munkavállalókat még jobban kiszolgáltatottá tévő rendelkezést. Hiszen volt a Fidesz frakcióban, aki tartózkodott, mint Herczeg Tamás képviselőtársam, akivel személyesen is nagyon tiszteljük egymást. S nem igaz az az érvelés, hogy Nyugat-Európában több túlóra jár a munkavállalóknak, és ők csak lehetővé akarják ezt itthon is tenni, a Vasas Szakszervezeti Szövetség adataiból kiderült: eddig is az „élmezőnyben” jártunk pluszmunka terén, de a megszavazott módosításokkal az EU-s átlag kétszeresét is megkövetelhetik tőlünk a munkáltatók. A valóságban annyi történt, hogy a többszázezer elvándorolt magyar hiányzik a munkaerőpiacról, ezért kell az itthon maradottak még jobban kizsigerelni. Ahogy Szíjjártó Péter külügyminiszter úr be is bevallotta, elsősorban a német autógyáraknak készült ez a jogszabály. A Jobbik frakció az ominózus szavazás után egyébként az ülést elhagyta, majd Áder János köztársasági elnök székhelyéhez, a Sándor-palotához vonultunk, miközben a Lánchídon mentünk át és demonstráltunk a törvény ellen. Sneider Tamás, a Jobbik elnöke és Gyöngyösi Márton frakcióvezetőnk pedig átadta a hivatalnak a petíciónkat, hogy milyen jogi érvekkel kérjük a köztársaság elnökét arra: ne írja alá a jogszabályt.

fotó forrása: Dr. Brenner Koloman országgyűlési képviselő

cyberpress.hu: Mi vezetett az MTVA-székházban és környékén történt tüntetésekhez, illetve ahhoz, hogy ellenzéki képviselők be akarták olvasni a követeléseiket a közmédiában?

Dr. Brenner Koloman: A Kossuth téri tüntetésekről szóló, illetve inkább nem szóló híradások. Ha visszanézzük, hogy mi szerepelt a közmédia adásaiban arról, hogy az ellenzék miért tiltakozik, akkor erősen az 50-es évek jutnak eszünkbe. De példátlannak tartom egyébként helyi szinten is, hogy nemrég járt például a legerősebb ellenzéki párt elnöke, Sneider Tamás Sopronban, s a cyberpressen kívül erről semmilyen hír nem jelenhetett meg. Első munkahelyem a Kisalföld soproni szerkesztősége volt a 90-es években. Soha nem gondoltam volna, hogy 2018-ban ezt meg merik tenni a jelenlegi kormánypártokhoz kapcsolódó tulajdonosok és a magyar adófizetők 90 milliárd adóforintjából működő úgynevezett közszolgálati médiák! A történelemben számtalanszor előfordult, hogy néha egy apró szikrácska miatt kitör a társadalom elégedetlensége a fennálló hatalomgyakorlással szemben. Nagyon komoly felelőssége van a kormánypártnak abban, hogy fenntartsa a társadalmi párbeszédet, és végre szűkítse tovább a demokratikus jogokat, hanem vegye tudomásul: Április 8-án a szavazók enyhe többsége nem a Fideszre szavazott, ha a darabszámot vesszük figyelembe. Ennek megfelelően kellene a más véleményeknek a közmédiában és a politikai döntéshozatalban is megjelennie.

fotó forrása: Dr. Brenner Koloman országgyűlési képviselő

Dr. Brenner Koloman: A Kunigunda utcába egyébként magam úgy érkeztem, hogy reggel még részt vettem az Országgyűlés külügyi bizottságának ülésén, ahol Szijjártó Péter külügyminiszter éves meghallgatása zajlott. Az éjjel több Jobbikos képviselő is bent maradt az épületben, itt is ki szeretném emelni, hogy Dr. Varga-Damm Andrea, Jakab Péter, Szilágyi György, Potocskáné Kőrösi Anita, Dr. Lukács László, Bana Tibor, Kepli Lajos képviselőtársaim viselkedése sem erőszakos nem volt, sem néhány ellenzéki képviselő túljátszott színdarabjához nem csatlakoztak. A Jobbik, mint nemzeti néppárt, olyan polgári értékeket képvisel, amely nem enged meg bizonyos szint alatti megnyilvánulásokat akkor sem, ha a jelenlegi kormányhatalom néha csak komoly erővel szemben hátrál meg. A minisztert egyébként aktuális alkalomból meg is kérdeztem: egyetért-e azzal, hogy a független és kiegyensúlyozott tájékoztatáshoz való jog egy európai országban a polgárok alapvető joga. A külügyminiszter erre azt felelte, hogy ő nem médiaszakember, és hogyha az M1-et bekapcsolja, akkor ott állandóan Sneider Tamást és Gyöngyösi Mártont látja. Mindezt annak kapcsán, hogy országgyűlési képviselőket dobtak ki a közpénzből működő MTVA székházából, ami megítélésünk szerint hivatali személy elleni erőszaknak minősül. Azért is aggályos, hogy a tárcavezető nem adott érdemi választ a kérdésemre, mert az Európa Tanács kimondottan a közmédia és a választások témakörében készül egy jelentést készíteni. A vita során korábban elmondtam, nálunk annyiban érdekesebb a helyzet, hogy itt a kormánypárt által megszállt állami média szállítja a fake newst.

fotó forrása: Dr. Brenner Koloman országgyűlési képviselő

 

cyberpress.hu: Hogy látja, a hírekben nemzetközi szinten hogyan jelenik meg ez a belpolitikai konfliktus?

Dr. Brenner Koloman: Egyre inkább a nemzetközi sajtó fő hírébe kerültünk bele. Főleg a német nyelvű sajtót figyelem, és azt látom, hogy ez most átütötte a nemzetközi sajtó ingerküszöbét. Korábban az EBESZ megfigyelői is jelezték, pontosan a köztévé működése miatt nem voltak fair választások április 8-án. Jellemző, a Jobbik több mint 160 sajtópert nyert már meg különböző kormánypárti sajtótermékekkel szemben. De ki kell emelni, hogy a Jobbik szerint ezt a konfliktust itthon kell megoldanunk, közösen. Mert nem az a kérdés, hogy nőttek-e a bérek (nőttek végre hosszú idő után), hanem marad-e még valaki otthon, ha ennyire lemaradtunk még a régióban is, az EU-ban már csak Bulgáriát előzzük meg, legutóbbi EUROSTAT számsorok szerint. Azoknak a soproniaknak pedig, akik Ausztriában dolgoznak, szeretném jelezni, hogy ne hagyják a szeretteiket itthon rabszolgaként dolgozni, és ne hagyják, hogy a Fidesz veszélyeztesse a munkavállalásukat és az EU támogatásokat.

fotó forrása: Dr. Brenner Koloman országgyűlési képviselő

cyberpress.hu: Képviselő úr, köszönjük hogy rendelkezésünkre állt és megosztotta a tapasztaltakat portálunk olvasóival!

Dr. Brenner Koloman: Én köszönöm a megkeresést, természetesen bármikor állok a sajtó rendelkezésére!