Az álomszerű kezdés után elfáradt a magyar csapat. Vereség Svédországtól

Közel 1700 néző előtt mutatkozott be Sopronban, a NOVOMATIC ARÉNÁBAN nemzeti válogattunk. Az a Svédország volt az ellenfelünk, aki a tegnapi nyitónapon 3 ponttal alulmaradt Szlovákiával szemben egy izgalmas mérkőzésen. Már nagyon vártuk a rajtot.

Álomszerűen kezdett a magyar csapat a svédek ellen, fegyelmezetten és jól játszottak a lányok. Igazából a szervezett csapatjátékunk volt talán az ami dominált. Nem lehet azt mondani, hogy egy emberre építkeztünk, a sok csere ellenére kiegyensúlyozottan és koncentráltan játszottunk. Ennek meg is volt az eredménye, hiszen az első negyed után 20-12-es eredményt mutatott a jelzőtábla a javunkra.

A második negyedet ott folytattuk, ahol az első abbamaradt. Jól mentek a tempók, bejöttek a figurák és szinte büntetőt sem hibáztunk. A svéd csapat nem igazán találta a megoldást a magyar henger ellen, volt olyan pillanat is, amikor már 16 pont volt az előnyünk. Jó volt látni, hogy védekezésben is parádézunk, hiszen ellenfelünk ebben a negyedben csak 10 pontig jutott. A nagyszünetben 36-22 volt az eredmény.

A második félidőben azonban mintha egy másik csapat jött volna ki az öltözőből. Fáradtnak tűntek a lányok és talán azok is voltak, hiszen a dobások rendre kifelé jöttek a gyűrűből, a támadásvezetéseink is egyre lassabbak voltak. Ennek ellenére a védekezésünk még mindig kifogott a svéd csapaton, bár egyre jobban felzárkóztak. A negyed végére már csak 5 pontra olvadt az előnyünk, 51-46-os magyar vezetéssel zártuk ezt a játékrészt.

Az utolsó negyedre teljesen elfáradtunk, míg a svédek jobban osztották be az erejüket, hiszen ugyanabban a ritmusban tudtak továbbra is játszani, mint a mérkőzés elején. Támadásainkat rendre pont nélkül zártuk, míg a svéd lányok szépen lassan felzárkóztak. Szórták a hárompontosokat és nagyon fegyelmezett, koncentrált játékkal előbb egyenlítettek, majd átvették a vezetést. Nem bírtunk már kikeveredni a hullámvölgyből, amit talán az is jelez, hogy ebben a játékrészben 12 pontot tudtunk csak szerezni. Kialakult a végeredmény, a magyar csapat sajnos vereséggel zárta az első soproni fellépését.

SVÉDORSZÁG–MAGYARORSZÁG 72–63
(12–20, 15–19, 19–12, 26–11)