A Sopron Basket ismét a Final Fourban!

A napokban a negyedik Euroliga négyes döntőjére hajtott a Sopron Basket hölgykoszorúja, amely sikerhez a szerdán és pénteken tartott mérkőzések vezettek. A magyar csapatnak a soproni buborékban tartott oda-visszavágós mérkőzéseken a francia Lyon volt az ellenfele, amely páros összecsapásnak a szerdai első mérkőzésen 28 pontos soproni előny született, míg a visszavágón pénteken már komolyabb ellenállást fejtett ki a vendég csapat és ők nyertek 62-75 arányban.   A két eredmény összesítése értelmében azonban a soproni lányok jutottak a Final Fourba, hiszen 156-141-es végeredmény született.

fotó: Tóth Zsombor / Sopron Basket szíves engedélyével / Köszönjük!

Ismét Európa legjobb négy csapata között van a Sopron Basket csapata, amely a hosszú menetelés után a negyeddöntőben is bizonyította azt, hogy bizony az évek óta tartó kiváló szakmai munka meghozza a gyümölcsét. Az első mérkőzésen megszerzett 28 pontos előny igazából nem volt különösebben veszélyben a visszavágón sem, azonban a második meccs  első két negyedében alaposan meglepte a hazaikat a francia csapat, hiszen azokat +5 illetve +9 pontos előnyökkel zárták és így szépen le is dolgoztak 14 pontot a hátrányukból. A második félőidőre azonban felrázta a csapatot Gáspár Dávid mester és így sokkal koncentráltabbak lettek a tanítványai és ennek köszönhetően a harmadik negyedet +1 pontos, míg a zárónegyedet döntetlenre hozták. Mindez azt jelentette, hogy bár nem sikerült megnyerni a visszavágót, de a Final Fourba a Sopron Basket jutott be történet során immár negyedszer 156-141-es végeredménnyel.

Második mérkőzés:

Sopron Basket – Lyon (francia) 62-75 (14-19, 21-30, 15-14, 12-12)

A magyar csapat legjobb dobói: Walker 14, Brooks 12, Williams 11, Határ 10

Első mérkőzés :

Lyon (francia)-Sopron Basket 66-94 (20-20, 12-25, 14-23, 20-26)

A magyar csapat legjobb dobói: Williams 24, Brooks 19, Krajisnik 15, Walker 15, Határ 10

A soproni buborékban tartott másik két csapat küzdelmét kettős győzelemmel ( 174-126-os összesítéssel )  a Jekatyerinburg nyerte meg, aki a hazai riválisát a Dinamo Kurszkot múlta felül. Ezzel a dupla győzelemmel a Jektyerinburg kvalifikálta magát a Final Fourba!

Második mérkőzés :

Jekatyerinburg (orosz)-Dinamo Kurszk (orosz) 94-59 (32-9, 23-19, 21-20, 18-11)

Első mérkőzés :

Dinamo Kurszk (orosz)-Jekatyerinburg (orosz) 67-80 (15-35, 21-17, 16-18, 15-10)

A másik négyes elődöntőből a  török Fenerbahce és a spanyol Salamanca jutott be az Euroliga négyes döntőjébe, amelyet április 16. és 18. között rendeznek majd a tervek szerint, egy később kijelölendő helyszínen.